Samostmievacie zváracie kukly Speedglas

Je pre Vás ochrana zdravia pri zváraní dôležitá a už viete, že pri nej nie je dobré robiť kompromisy? Zváracie kukly Speedglas sú špičkou v segmente ochrany zdravia pri zváraní a sú tou najlepšou voľbou pre tých, ktorí sa k svojej práci a zdraviu stavajú zodpovedne.
Pred viac ako 40 rokmi išli zamestnanci spoločnosti 3M, pod ktorú značka Speedglas patrí, do švédskych lodeníc, aby  tam pozorovali zváračov pri práci. Videli skúsených pracovníkov, ako zapaľovali elektrický oblúk naslepo a neustále spúšťali a zase dvíhali svoje kukly. Od tej doby sa  spoločnosť 3M usiluje o vývoj nástrojov, ktoré od základov menia svet zváračov. Od ich prvej prelomovej zváračskej kukly so samostmievacou kazetou z roku 1981, až po ich aktuálny sortiment výrobkov pre bezpečnosť pri zváraní.

Aké sú hlavné charakteristiky všetkých samostmievacích zváračských kukiel Speedglas?

  • Kvalitné samostmievacie filtre a dokonalá ochrana zraku
  • Skvelá ergonomika a pohodlie pri nosení
  • Nízka váha a absolútna spoľahlivosť

Výber kukly podľa metódy zvárania

zváracie kukly 3M Speedglas

Samostmievací filter ADF (auto darkening filter)

Samostmievacie kukly Speedglas majú kazety, ktoré ukrývajú kvalitné filtre ADF.
zváracie kukly 3M Speedglas

Stabilita je kľúčovým faktorom zváracích kaziet 3M ™ Speedglas ™ so samostmievacou funkciou (ADF). Táto umožňuje neustály pohodlný výhľad a poskytuje tiež trvalú ochranu pred ultrafialovým a infračerveným žiarením (UV / IR). Filter sa automaticky prepína zo svetlého stavu do tmavého stavu, a potom zase späť, a to takým spôsobom, ktorý si zvolí zvárač.
Zjednodušenie práce pri nepríjemných zvaroch.
Zváračské kazety Speedglas tiež eliminujú namáhanie krčných svalov, pretože nie je nutné neustále dvíhať a spúšťať kuklu a zároveň tiež výrazne zvyšujú presnosť nasadenie elektród. To zase znižuje potrebu brúsenia a prepracovania Vďaka neustále jasnému výhľadu cez kazety sú aj tie najnáročnejšie zvary ľahšie.

Ako funguje samostmievací filter?

zváracie kukly 3M Speedglas

1. Zvárač má priamy výhľad na miesto zvárania . Obidve ruky má voľné a tak môže elektródu umiestniť veľmi presne.
2. Do 0,1 ms po zapálení oblúka filter stmavne.
3. Po skončení zvárania filter automaticky vybledne, aby mohol byť zvar skontrolovaný a zvárač sa mohol pripraviť na ďalšie zváranie.

ZVÁRACIE KUKLY SPEEDGLAS V NAŠEJ PONUKE

Rada Speedglas 9100

Metódy zvárania: väčšina zváracích technológií, napr. MMA, MIG / MAG, TIG, pre zváranie plazmou a kyslíko-acetylenové zváranie / rezanie. Zváračskú kuklu Speedglas 9100 je možné použiť aj pri brúsení.

Zváracie kukly Speedglas 9100 sú charakterizované ako vysoko výkonné produkty pre vysoko výkonných pracovníkov. Základom sú filtre najvyššej optickej kvality, ktoré ochránia Váš zrak. Vďaka prevedeniu a použitým materiálom majú tieto kukly povesť odolných výrobkov. Bočné priezory ponúkajú široké zorné pole. Dôraz bol kladený na ochranu zdravia aj ergonomiku a tak sa pohodlne nosia a aj pri dlhších úlohách minimálne namáhajú krčnú chrbticu. Sú variabilné a môžete ich použiť pri zváraní rôznymi metódami, ale aj pri brúsení.

Vynikajúca optika a širšie zorné pole

Zváračská kazeta 3M ™ Speedglas ™ radu 9100 pokračuje v tradícii spojenej s vynikajúcou kvalitou optického systému, vrátane jednotného tieňovania a minimálneho skreslenia v celej
oblasti výhľadu kazety. Stačí iba zvoliť správne nastavenie. Tým znížite namáhanie očí a zvýšite kvalitu zvaru.
•    Sedem stupňov zatemnenia, ktoré zahŕňajú úrovne 9-13 (Variabilný), 5 pre zváranie plameňom / rezanie a 8 pre mikro-plazmové zváranie alebo zváranie typu TIG s nízkymi prúdmi.
•    Vynikajúce vlastnosti pri zváraní TIG s nízkymi prúdmi, a to už pri nastavení prúdu na 1A.
•    Všetky odtiene môžu byť „uzamknuté“. Napríklad môžete uzamknúť odtieň pre svetlý stav 3 keď budete brúsiť
•    Pohodlie spojené s exkluzívnym a inovatívnym stehovaním, ktoré môže pomôcť znížiť únavu očí.

Náhlavný kríž, ktorý sa presne prispôsobí tvaru vašej hlavy

Zváračské kukly radu Speedglas 9100 sú vybavené nastaviteľným a pohodlným hlavovým krížom. Na hlave je veľa nervových zakončení, tepien a akupresúrnych bodov. Trvalý tlak na niektoré z týchto miest môže spôsobovať, že sa človek cíti unavený. Preto sa náhlavný kríž rady 9100 týmto zraniteľným miestam vyhýba. Tento systém poskytuje viac kombinácií nastavenia, takže si môžete kuklu prispôsobiť „na mieru „tak, aby spĺňala vaše osobné preferencie a nastaviť si príslušné pohodlie a zároveň zvýšiť stabilitu.

zváracie kukly 3M Speedglas

Pohodlnejšie v zdvihnutej polohe

Ak je kukla zdvihnutá do hornej polohy, jej „najvyšší bod“ je nižšie ako u mnohých iných kukiel. Z konštrukčného hľadiska to znamená, že táto kukla je udržiavaná v pozícii čo najbližšie k hlave. Vzhľadom k tomu, že je kukla vyváženejšia, nemusíte uťahovať náhlavný kríž tak silno, čo ďalej zvyšuje vaše pohodlie.

Parkovacia poloha

Vďaka možnosti nastavenia tuhosti otáčania možno pohyblivú časť kukly „zaaretovať “ v hornej polohe – potom stačí ľahký ťah a kukla sa vráti do pracovnej pozície.

Rada samostmievacích zváračských kukiel Speedglas 9100 Air (s filtračnou jednotkou)

Všetky zváracie kukly rady 9100 sa dodávajú aj v sade s filtračnou jednotkou Adflo. Séria má názov Speedglas 9110 Air. Výhody zváračských kukiel 9100 je tak možné použiť s prostriedkami ochrany dýchacích ciest s pohonom či prívodom vzduchu.

Filtračné jednotky s pohonom vzduchu 3M™ Adflo™

Od svojho uvedenia na trh sa jednotka 3M ™ Adflo ™ stala jednou z najpopulárnejších jednotiek s pohonom vzduchu na svete. Jednotka s pohonom vzduchu Adflo bola špeciálne navrhnutá tak, aby spĺňala potreby zváračov. Nepretržité prúdenie filtrovaného vzduchu zaisťuje odvod vysokého množstvo tepla a potu von. Pomocou jednotky Adflo o získavate zvýšenú ochranu a komfort po celý deň.

Plná mobilita
Tenký profil a ergonomický dizajn umožňuje jednoduchší prístup do tesných priestorov a ponúka kvalitu a funkcie, ktoré sa očakávajú od robustnejšieho systému ochrany dýchacích ciest.

Nové batérie Li-ion umožňujú ešte ďalšie zníženie hmotnosti a vyváženosť, čo prináša ešte lepšie pohodlie po celý čas pracovnej smeny.
Adaptabilný systém, ktorý šetrí peniaze

So správnym typom filtra jednotka účinne chráni proti pevným časticiam i plynom – to všetko v jednom systéme. V prípade potreby môžete tiež selektívne nahradiť časticový alebo plynový filter: nemusíte meniť oba filtre naraz.

Konštantný prietok čistého vzduchu
Prúd vzduchu vždy predstavuje konštantnú nominálna rýchlosť 170 litrov za minútu, bez ohľadu na nabitie batérie alebo mieru zanesenie filtra pevnými časticami. V prípade potreby je možné zvýšiť priechod vzduchu na 200 litrov za minútu opakovaným stlačením tlačidla ON.zváracie kukly 3M Speedglas

A – Kryt filtra: pridržiava rôzne dostupné filtre Adflo.
B – Lapač iskier.
C – Predfilter: predlžuje životnosť filtra pevných častíc.
D – Časticový filter: filter pevných častíc s vysokou účinnosťou.
E – Plynový filter: (A1B1E1 alebo A2) zachytáva organické, anorganické a kyslé plyny a výpary. Plynové filtre sa predávajú samostatne.
F – Pachový filter: odstraňuje nepríjemné zápachy (nie je potrebný v prípade inštalácie plynového filtra). Predáva sa samostatne.
G – Batéria Li-ion: plné nabitie za 4,5 hodín. Očakávaná prevádzková doba je 7-9 hodín, s novým filtrom pevných častíc, novou plne nabitou batériou a so štandardným priechodom vzduchu.
H – Motor: s priemernou životnosťou trikrát dlhšou ako u obvyklých elektromotorov.
I – Indikátor stavu filtra: indikuje stav filtra na pevné častice.
J – Airflow Plus: pre horúce a vlhké pracovné prostredie; môžete zvýšiť hodnotu priechodu vzduchu z 170 l / min na 200 l / min pomocou stlačenia tlačidla ON.
K – Dýchacia hadica: k dispozícii sú rôzne varianty.
L – Exkluzívne rozloženie prúdenia vzduchu: rovnomerne rozvádza filtrovaný vzduch cez celú dýchaciu zónu kukly. Inteligentná filtračno-ventilační jednotka udržiava rýchlosť prúdenia vzduchu
na konštantnej vopred nastavenej hodnote. Difúzor rozptyľuje prechádzajúci vzduch pre zabezpečenie  maximálneho pohodlia.
M – Mäkké a flexibilné tesnenie tváre (nie je na obrázku kvôli prehľadnosti): zaisťuje určitý pretlak vnútri kukly, čím bráni prenikaniu znečisťujúcich látok dovnútra.
IMG str. 25 – http://www.malina-safety.cz/wp-content/uploads/2012/03/Ochrana-p%C5%99i-sva%C5%99ov%C3%A1n%C3%AD-2015.pdf

Samostmievacia kukla Speedglas SL

Váži LEN 360 g!
Je rýchla a ľahká, ideálna pre rýchle úlohy. Pomocou špeciálnych výrobných techník bola výrazne znížená hmotnosť samozatemňovacích kaziet. A na rozdiel od iných ľahkých kukiel, ktoré môžu absorbovať vlhkosť a priberať tak na váhe, je kukla Speedglas SL vyrobená zo silného neabsorpčného materiálu. Je navrhnutá špeciálne pre rýchle zváracie úlohy; pohybový
senzor automaticky zapne samozstmievaciu kazetu pri zdvihnutí kukly.

Samostmievacia kukla Speedglas 100V

Metódy zvárania: väčšina zváracích procesov s využitím technológií ako je MMA, MIG /MAG, TIG a plazmové zváranie. Do stupňa zatemnenia 12.

Samostmievacie kukly SPEEDGLAS 100V sú určené hlavne pre príležitostných zváračov, hobby zváračov, farmárov, pracovníkov v údržbe alebo v stavebníctve, ktorí zvárajú nepravidelne a potrebujú dobre vidieť na zvary a zároveň mať 100% ochranu. Speedglas 100 ponúka vynikajúci pomer kvality a ceny.M