Laserové čistenie

Pri ošetrenie (očistenie) zvaru sa tradične používa brúsenie, morenie s pasivovaním – ktorá môže poškodiť základný materiál a hlavne spôsobuje znečistenie životného prostredia.

Ako bezkontaktná environmentálna metóda čistenia poskytuje laserový čistiaci stroj riešenie pre prísne požiadavky na zváranie kovových častí. Laserový čistiaci stroj dokáže ľahko vyčistiť oxidy a znečisťujúce látky.

Použitie laserového čistiaceho stroja na zvarený povrch kovu má konkurenčnú výhodu v porovnaní s tradičnou metódou čistenia. Je flexibilný a premenlivý, ako je optimalizácia povrchových podmienok pre zváranie, odstraňovanie oxidov, zlepšenie odolnosti kovu proti korózii, stabilné rozhranie fúznej línie substrátu, žiadne médium alebo chemické činidlo, absolútne suchá, čistá a ekologická prevádzka.

Výhody laserového čistiaceho stroja

  1. Laserový čistiaci stroj – bez priameho dotykového čistenia: technológia laserového čistenia sa nedotýka povrchu materiálu a má širokú použiteľnosť. Môže sa použiť na čistenie rôznych tvarov komponentov a môže vyriešiť zložitý problém spracovania povrchu, s ktorým je ťažké sa vysporiadať s mechanickým čistením.
  2. Laserový čistiaci stroj nepoškodzuje kovový materiál: po vyčistení povrchových znečisťujúcich látok technológia laserového čistenia nepoškodí materiál, alebo produkt a môže vyriešiť problém, že mechanické brúsenie spôsobuje poškodenie povrchu obrobku.
  3. Laserový čistiaci stroj s vysokou účinnosťou a ochranou životného prostredia: technológia laserového čistenia je energeticky úsporná a chráni životné prostredie. Ako všetci vieme, poškodenie chemického čistenia, napríklad obmedzená veľkosť komponentov, dlhý čas procesu a nízka účinnosť a chemické činidlo je škodlivé pre ľudské telo a životné prostredie atď., Dá sa to efektívne vyriešiť

Využitie čistenia laserom

Laserový lúč

Laserový lúč je možné mierne upraviť, zvlášť vhodný pre kovové materiály, a procesný povrch je jemne upravený tak, aby vytvoril jemnú štruktúru. Intenzitu lasera je možné upraviť aj tak, aby vyhovovala rôznym silám priľnavosti. Je vhodný pre mnoho aplikácií v lodiarskom priemysle, automobilových súčiastkach, gumových formách, špičkových obrábacích strojoch, plesniach na pneumatiky, dráhach, priemysle ochrany životného prostredia a ďalších priemyselných odvetviach.

Napíšte nám!