Plazmový zdroj ULTRA-CUT 130 XT od Thermal Dynamics

Thermal Dynamics® Automation predstavila Ultra-Cut ® 130 XT vysoko presným plazmovým zdrojom a nový 130-amp XT horák a spotrebný materiál. Systém má rezný výkon 130 ampérov pri 100% pracovnom cykle a je optimalizovaný na prepichovanie a rezanie ocele, nehrdzavejúcej ocele a hliníka. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi Ultra-Cut 100 XT ponúka o 30 percent viac energie, o 20 percent vyššiu rýchlosť rezania a o 50 percent dlhšiu životnosť dielov pri 130 A na mäkkej oceli.

Ultra-Cut 130 XT reže oceľ 20 mm pri 1320 mm / min) a 12 mm pri 2160 mm / min). Maximálna kapacita rezu a prepichnutia je 40 mm. „Ultra-Cut XT 130 ponúka najlepšiu kombináciu kvality rezu, rýchlosti rezu a najnižších prevádzkových nákladov,“ hovorí Dirk Ott, viceprezident – globálne mechanizované plazmové systémy, Thermal Dynamics Automation. „Ultra-Cut 130 XT pokrýva trh do 20mm – čo je asi 90 percent všetkých aplikácií – za veľmi agresívnu cenu.“ Poznamenáva, že Ultra-Cut 130 XT ponúka dobrú príležitosť na dodatočné vybavenie pre tých, ktorí majú staršie systémy so 100 alebo 130 ampérmi.

Vylepšený horák

Nová horák XT s výkonom 130 A obsahuje patentovanú kazetu SpeedLok s patentom Thermal Dynamics, ktorá umožňuje používateľom meniť spotrebný materiál v priebehu niekoľkých sekúnd. Vylepšené nastavenie hlavy horáka v horáku redukuje variácie medzi stranami rezu kvôli lepším toleranciám (kvôli víriacemu plazmovému plynu má jedna strana plazmového rezu inherentne skosený uhol asi 1 stupeň). Aby sa zvýšila flexibilita pri montáži horáka do plazmovej kužeľovej hlavy, Thermal Dynamics teraz ponúka aj kratšiu montážnu rúrku horáka s dĺžkou 76 mm.

Nový dizajn spotrebného materiálu 130 A tiež znižuje spotrebu kyslíka (plazmového plynu) o 40 percent v porovnaní s inými systémami, čo ďalej znižuje prevádzkové náklady.
Okrem O 2 , možnosti plazmový plyn patrí N 2 , vzduch, H35 a argón pre značenie; Možnosti ochranného plynu zahŕňajú O 2 , vzduch, N 2 a H 2 0 (WMS – pozri nižšie). Všetky horáky XT používajú existujúce diely na rezanie pod vodou, keď výrobcovia chcú znížiť dym a oslnenie.
Ultra-Cut 130 XT spolu s vylepšenou verziou softvéru Thermal Dynamics Diameter PRO ä (nachádzajúceho sa v iCNC Performance Controller) ponúka lepšiu kolmosť, ostrosť a konzistenciu rezu, čo umožňuje vynikajúcu kvalitu otvorov. Skrutky ešte lepšie zapadajú a otvory vyžadujú len malú alebo žiadnu prestavbu.

Vlastnosti rodiny Ultra-Cut

Ultra-Cut 130 XT ponúka všetky známe vlastnosti zdrojov energie Ultra-Cut vrátane modulárnej technológie napájania StepUP ™, ktorá umožňuje upgrade systémov 130, 200 a 300 ampérov na maximálny výstupný výkon 400 ampérov.
„Schopnosť pridať invertorové bloky znamená, že výrobcovia sa nikdy nemusia starať o kúpu systému, ktorý nemá dostatok kapacity na uspokojenie budúcich potrieb,“ hovorí Ott. „Výrobcovia môžu ľahko a ekonomicky upgradovať na výkonnejší systém, keď požadujú väčšiu reznú kapacitu.“

Rovnako ako všetky jednotky Ultra-Cut XT, aj model Ultra-Cut 130 XT je dodávaný s možnosťou ScrapCutter, ktorá majiteľom umožňuje pripojiť manuálny plazmový horák 1Torch ™ priamo k prednej časti ULTRA CUT jednotky na plazmové rezanie, aby sa zjednodušilo odstraňovanie šrotu. Volba ScrapCutter poskytuje konštantný výstup 100 A a sú možné dĺžky horáka až 30m.
Ultra-Cut 130 XT tiež reže hliník a nehrdzavejúcu oceľ pomocou procesu Thermal Dynamics ‘ Water Mist Secondary (WMS), ktorý zahŕňa dusík ako plazmový plyn a obyčajnú vodovodnú vodu, aby sa vytvoril ochranný plyn.

V prípade nehrdzavejúcej ocele sa proces WMS zníži až o 300 percent rýchlejšie a zníži náklady na rez o 20 percent alebo viac v porovnaní so systémami, ktoré používajú plazmový plyn H35. Vysoko presný plazmový proces WMS umožňuje rezanie podľa ISO triedy 3 alebo lepšie na nehrdzavejúcej oceli a hliníku až do 20mm.

Thermal Dynamics prináša inteligenciu do automatizovaného plazmového rezacieho stroja so sadou plne integrovaných komponentov, ktoré umožňujú používateľom organizovať najrýchlejší rez, najlepší rez a najnižšie náklady na rez bez ohľadu na skúsenosti obsluhy. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku www.thermal-dynamics.com, www.arctech.sk .